Internetová stránka Základnej školy na ul. Škultétyho v Topoľčanoch.

Darujte nám 2% z daneVytlačiť

Darujte 2% z dane

Vážení rodičia.

Aj v tomto roku sa naše Rodičovské združenie pri ZŠ Škultétyho v Topoľčanoch, ktoré je samostatne registrované ako občianske združenie, uchádza o Vašu priazeň pri poukázaní 2% z dane.

Chcete aj Vy pomôcť zlepšiť podmienky na štúdium, športové aktivity alebo záujmovú činnosť Vášho dieťaťa? Prispejte 2% z Vašej dane z príjmu na účet RZ pri ZŠ Škultétyho v Topoľčanoch.

Ak ste zamestnanec, požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatenia dane, po ktorom Vám zamestnávateľ vystaví Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti. Na základe neho vyplňte Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby. Tieto vyplnené a potvrdené tlačivá je potrebné spolu odovzdať do 28.4. účtovníčke ZŠ alebo do 30.4. na daňovom úrade príslušnom podľa miesta Vášho trvalého bydliska.

Potrebné tlačivá („Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti“ a „Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby“) si môžete stiahnuť tu:

1. Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti (editovateľné PDF)
2. Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby   - v prilohe

Ak ste fyzická osoba, ktorá si sama podáva daňové priznanie alebo právnická osoba, stačí ak do svojho daňového priznania do kolónky „Vyhlásenie o poukázaní podielu z dane...“ v časti „Údaje o prijímateľovi“ uvediete:

IČO/SID: 17319617/1022
Právna forma: Občianske združenie
Obchodné meno (názov): Rodičovské združenie pri Základnej škole
Ulica: Škultétyho
Súpisné / orientačné číslo: 2326/11
PSČ: 95501
Obec: Topoľčany

Fyzické osoby, ktoré si daňové priznanie podávajú sami, alebo právnické osoby, musia pri poukazovaní čiastky 2% z dane odovzdať daňové priznanie do 31.3. 2018. Ak si podáte žiadosť o odklad daňového priznania, platia pre vás iné dátumy.

Tlačivá môžete odovzdávať ekonómke školy.

Ak využijete toto svoje právo, 2% z dane z Vášho príjmu neskončia v štátnom rozpočte, ale môžu byť použité pre rozvoj Vašich detí.
Neplatíte nič, iba rozhodujete, či 2 % z Vašich daní dostane štát alebo Vaše deti.

ĎAKUJEME!

Staršie verzie webovej stránky školy:

archiv.zsskultetyho.sk