O školskom klube

ŠKD (školský klub detí)

„Výchova je to, čo v človeku  zostane,
             keď zabudne, čo sa naučil.“

B.Skinner

Neoddeliteľnou súčasťou našej školy je školský klub detí.
Prevádzka v školskom klube začína ráno o 6.00 hod. Popoludní pokračuje po vyučovaní a trvá do 17,10 hod.

Celoročná činnosť v našom klube vyplýva z Výchovného programu ŠKD (základný dokument pre činnosť) a je zameraná na uspokojovanie záujmov detí v čase mimo vyučovania. Riadi sa podľa predpísaného režimu, ktorý sa v prípade potreby upravuje a prispôsobuje záujmom a potrebám detí. Uplatňujeme aktivity spontánne aj riadené, ktoré zodpovedajú veku dieťaťa. Snažíme sa deti viesť k ohľaduplnosti, spolupráci a slušnému správaniu. Počas celého školského roka pripravujeme pre deti rôzne podujatia. Našou snahou je, aby deti našli v našom školskom klube pocit istoty a aby činnosť bola pestrá a pre deti zaujímavá.