Pre žiakov

Elektronická žiacka knižka

Školský poriadok

Milí žiaci,

naším cieľom je čo najlepšie Vás pripraviť na ďalšie štúdium po absolvovaní našej školy. Aby sme dosiahli tento cieľ, chceme vytvoriť v škole príjemné pracovné prostredie, v ktorom  Vám odovzdáme čo najviac vedomostí a skúseností. V škole sa niekedy budete učiť aj hrou, tak ako povedal Komenský, občas sa ale budete musieť vážne učiť. My sa budeme snažiť Vám byť vždy oporou a príkladom, sme tu preto aby sme Vás naučili, a určite nie preto aby sme Vám dávali zlé známky. To nás vôbec neteší. Na druhej strane všetko si musíte zaslúžiť.

Prečítajte si tento školský poriadok, nechceme od Vás nič ťažké, nesplniteľné. Tak ako dospelí musia dodržiavať v živote a v práci určité pravidlá, tak aj v škole, ak sa chceme niečo naučiť a nesedieť tu zbytočne deväť rokov, musíme mať nejaké pravidlá.

Dôsledne budeme dodržiavať Dohovor o právach dieťaťa a Listinu ľudských práv. Od Vás však žiadame presne to isté.

Výchovné opatrenia: Dodatok k školskému poriadku
Pri porušovaní školského poriadku a vnútorného poriadku školy sa použije niektoré z opatrení:
  • napomenutie od triedneho učiteľa
  • pokarhanie od triedneho učiteľa
  • pokarhanie od riaditeľky školy
  • zníženie známky zo správania podľa klasifikačného poriadku

Triedni učitelia budú pravidelne kontrolovať zápisy v klasifikačnom hárku a pri hodnotení vyvodia opatrenia:

3x zápis z jedného predmetu (nepripravenosť, zabúdanie úloh, školských pomôcok, vyrušovanie, nedisciplinovanosť...)

• pohovor s rodičmi
  • výchovné opatrenia

po nezlepšení:

• 4x porušenie šk. poriadku - pokarhanie triednym učiteľom