Školská knižnica

Naša školská knižnica sa od roku 2006, kedy sme ju zjednotili a prebudovali na multimediálnu knižnicu, stala kultúrnym centrom našej školy. Dnes už je bežnou praxou elektronická evidencia čitateľov a výpožičiek, stále pripojenie na internet, využívanie informačných a komunikačných prostriedkov v priestoroch čitárne. Vyučovacie hodiny, vedecké konferencie žiakov, besedy a školenia s využitím počítača a dataprojekcie sú samozrejmosťou. Naším cieľom je naučiť deti pracovať v ich školskom prostredí s klasickou i elektronickou knihou, vyhľadávať informácie na internetových stránkach, a hlavne vedieť ich využívať pri rozširovaní svojich literárnych vedomostí.

Školský knihovník: Mgr. Daniela Vystrčilová

Výpožičné hodiny:

Žiadame čitateľov, aby dodržiavali výpožičné hodiny a požičané knihy vrátili do 30 dní!

p. Vystrčilová

Linky na užitočné web stránky

Mnohé internetové stránky nám prinášajú veľa zaujímavých informácií. Prostredníctvom nich sa rýchlo dostaneme k údajom o spisovateľoch, literárnych dielach, môžeme si vyhľadať neznáme slová v slovníkoch alebo prečítať elektronické knihy. Na tejto stránke nájdete linky na ďalšie zaujímavé knižnice, vydavateľstvá a online knižnice.

Slovenská pedagogická knižnica

Murova čitáreň

Internetová čitáreň

Vydavateľstvo Arkus