• Muzikál-Jozef a jeho farebný zázračný plášť

     • Dňa 23.4.sa žiaci ôsmych ročníkov a žiaci 9.B zúčastnili večerného predstavenia v DAB Nitra-muzikálu Jozef a jeho farebný zázračný plášť.Bol to pre všetkých nezabudnuteľný zážitok.Vizuálne pútavo a vtipnou formou rozpráva známy starozákonný príbeh o Jozefovi a jeho bratoch,ktorý je metaforou o láske a nenávisti,o zrade a odpustení a najmä o odhodlaní žiť svoj sen napriek všetkým prekážkam. Tento svetoznámy muzikál bol umocnený veľkým hudobným zážitkom v podaní živého orchestra,strhujúcich tanečných choreografií,vizuálnych efektov a v neposlednom rade aj fantastických speváckych výkonov.

      Mgr.Dubná H.

     • Projekt INTEGRÁCIA

     • Projekt Integrácia už 15 rokov spolupracuje s MŠVVaM SR a MZV a európskych záležitostí SR, vďaka čomu zabezpečujeme našu činnosť na profesionálnej úrovni a s patričným edukačným presahom.

      Zoya Fajinová, žiačka 4. A triedy našej základnej školy Škultétyho 2326/11, Topoľčany bola nominovaná medzi 35 detí z celého Slovenska, ktoré sa zúčastnia rozvojového projektu OZ Integrácia svieti pre všetky deti rovnako: "S DEŤMI ZA HVIEZDAMI Paríž-Berlín 2024" v dňoch 23. 04. - 02. 05. 2024. 

      Počas zájazdu navštívia Paríž, Štrasburg, Grunzburg, Bochum, Belin, České Švajčiarsko a Dvur Králové, kde sa stretnú s futbalovými idolmi - Martinom Škriniarom, Petrom Pekaríkom, Matúšom Berom a inými. V Štrasburgu sa zúčastnia plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu. Okrem toho navštívime slovenské Veľvyslanectvá v Paríži a Berlíne, kde bude naša delegácia prijatá na besede so slovenskými diplomatmi. 

      Veríme, že zážitky a nezabudnuteľné skúsenosti prispejú v ďalšom osobnom rozvoji.

     • Návšteva v TV Markíza

     • Žiaci triedy 5.B a 7.A  sa 22. apríla 2024 zúčastnili exkurzie v TV Markíza. Pozreli sme si štúdio, kde sa natáčajú TV noviny, navštívili miestnosť , kde pracujú redaktori. Ukoristili sme veľa podpisov – od známych i neznámych redaktorov. Našu prítomnosť zaznamenala aj kamera a mohli sme sa vidieť v relácii Televízne noviny.. A tak sa z nás stali filmové hviezdy! Žiaci navštívili ateliéry, v ktorých sa natáča obľúbený seriál „ Mama na prenájom.“ Stretnutie s hlavnými predstaviteľmi Larisou Mižigar, Martinou Zábranskou  a Adamom  Bardym bol nezabudnuteľný zážitok..

     • TOSUMA

     • Nový, starý, stále si jedinečný. Tak prečo by si mal splynúť s davom? Nezáleží na tom, čo si myslia ostatní, byť iný a nehanbiť sa za to, je tá najlepšia vlastnosť, akú môžeš mať. Tak poď s nami byť iný.

      Toto je hlavná myšlienka choreografie s názvom NEW ERA, ktorou sa prezentovali naše žiačky z tanečného súboru TOSUMA na 28. ročníku Festivalu pohybových skladieb. Prehliadka gymnastických skladieb sa uskutočnila 16. marca 2024 na ploche Mestskej športovej haly v Trnave a dievčatá obsadili krásne 2. miesto.

      Krajská postupová prehliadka moderného a módneho tanca pre neprofesionálnych tanečníkov Tanečný kolotoč 2024 sa konala dňa 22.apríla 2024 v Mestskej športovej hale v Nitre. Zúčastnili sa jej najlepší tanečníci regionálnych kôl rôznych vekových kategórií a rôznych súťažných tanečných disciplín. Prihlásených bolo 58 choreografií a 515 tanečníkov. Súťaž  zahŕňala okrem prezentačno-súťažnej časti i vzdelávaciu časť v podobe vzdelávacieho workshopu a rozborového seminára, počas ktorého porota zhodnotila tanečné výkony jednotlivých tanečných súborov a určila víťazné choreografie, z ktorých najlepšie postúpili do celoštátnej postupovej prehliadky moderného tanca v Žiari nad Hronom. Naše žiačky z tanečného súboru TOSUMA obsadili s choreografiou NEW ERA 1. miesto v kategórii Open choreografie, ale do  celoštátneho kola nepostúpili.

      Aj tak im srdečne blahoželáme a prajeme im veľa šťastia v ďalšej tanečnej súťaži.  Multižánrová, májová súťaž Za hranicou pohybu sa uskutoční 03. 05. 2024 v Nitre.

       

      text: Michaela Juhásová

     • OZNAM PRE RODIČOV - ŠvP Taliansko

     • Oznamujem rodičom žiakov, ktorí idú do školy v prírode do Talianska s pani vychovávateľkou Ingrid Jančovičovou, že stretnutie rodičov sa bude konať dňa 24. apríla 2024 (streda) o 15,30 hod. v jedálni školy. Účasť rodičov je nutná! Ďakujem.

     • Občianska náuka s pani primátorkou


     • Žiaci 8.B a 8.C triedy zažili netradičnú hodinu občianskej náuky v priestoroch Mestského úradu
      v Topoľčanoch.
      Primátorka nášho mesta p. Alexandra Gieciová v spolupráci s pracovníkmi úradu pripravila žiakom
      naozaj nezabudnuteľné stretnutie.
      Tí najprv zasadli na miesta poslancov mestského zastupiteľstva a dozvedeli sa mnoho zaujímavostí
      o zložení a fungovaní mestského úradu. Žiaci, ktorí sa zapojili do neformálnej komunikácie a správne
      odpovedali na otázky pani primátorky, boli odmenení.
      V závere tejto časti programu si preverili vedomosti o samospráve formou testu prostredníctvom
      zaujímavej mobilnej aplikácie.
      Prekvapenie prišlo v obradnej miestnosti, kde sa žiaci ocitli v úlohe svadobných hostí.
      Vybraní žiaci zahrali rolu nevesty so závojom a kyticou, ženícha, svedkov a, samozrejme,
      zinscenovaný sobášny akt viedol oddávajúci „primátor“. Nechýbali dokonca ani chutné svadobné
      koláčiky.
      Potom žiakov pani primátorka priviedla do svojej pracovne a odpovedala na ich zvedavé otázky.
      Na záver im zaželala veľa úspechov a rozlúčila sa s nimi s nádejou, že z nich vyrastú slušní ľudia
      a vnímaví občania.

      Mgr. Erika Muchová

     • Deň narcisov

     • Dnes 18.4.2024 našu školu  zaplavili  žlté narcisy na pomoc a podporu ľudí bojujúcich s rakovinou. Žltý kvet je symbol solidarity s onkologickými pacientmi. Vybraní žiaci 8.C a 8. B chodili po jednotlivých triedach, vedenie školy, učitelia a žiaci prispievali dobrovoľným  príspevkom do pokladničky a vyzbierali  sumu 233,-€.

       

      Ďakujeme vám za vašu pomoc.

      Tex a foto: Mgr. Dagmar Rumanová

     • Deň s Lego-robotikou :-)

     • Žiaci 3.C triedy navštívili priestory  „KOCKOVNE “ pri meste Martin - Vrútky, kde  sa zúčastnili projektového zážitkového učenia na tému 𝘇̌𝗶𝘃𝗼𝘁𝗻𝘆́ 𝗰𝘆𝗸𝗹𝘂𝘀 𝘇̌𝗮𝗯𝘆 (the cycle of a frog).

      Kockovňa je inovatívne miesto, ktoré podporuje deti v rozvoji digitálnych zručností prostredníctvom zábavných a vzdelávacích aktivít so začleňovaním anglického jazyka.  Spoločne s pani lektorkou Ivonou Smieškovou sme objavovali fascinujúci svet programovania a robotiky.

      Žiaci sa zapájali do interaktívnych lekcií o cykloch žiab, ktoré boli zábavné a poučné zároveň. Učili sa  základy programovania a konštruovania pomocou hravej – LEGO vzdelávacej sady pre deti na prvom stupni základnej školy, ktorá zábavnou formou učí zručnostiam STEAM a podporuje rozvoj gramotnosti, matematických zručností a sociálno-emocionálneho učenia.

      Tešíme sa , že aj naša škola zakúpila tieto vzdelávacie sady na programovanie, ktoré budeme postupne zapájať do vyučovacieho procesu na prvom stupni.

     • Šachový turnaj GRAND PRIX

     • Dňa 10. apríla 2024 sa uskutočnil v ZŠ sv. Don Bosca „Šachový turnaj Grand prix“.  

      Tejto dlhoročnej tradície šachových turnajov sa zúčastnili aj žiaci našej školy. Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl podľa pravidiel FIDE, tempo 2x15 min. na partiu. Turnaja sa zúčastnilo 40 žiakov základných škôl z nášho okresu, ktorí boli rozdelení do troch kategórií – C8, C11a C14.

      Našu školu reprezentovali bratia Rybanskí, Félix a Noe, ŠimonMatúš Michnovci, YasaYasin Alinejhadovci, Timotej GregorTomáš Bujna. V silnej konkurencii si najlepšie počínal Tomáš Bujna, žiak 7. A triedy, ktorý získal v kategórii C14  3. miesto, odniesol si bronzovú medailu. Všetkým účastníkom ďakujeme za predvedené výkony  a  za úspešnú reprezentáciu našej školy. Víťazovi  ešte raz srdečne blahoželáme!

      Text: Mgr. Siposová

      Foto: Mgr. Siposová

     • Oznam pre rodičov

     • Riaditeľstvo ZŠ Škultétyho 2326/11 Topoľčany oznamuje všetkým rodičom žiakov školy, že dňa 11. apríla 2024 sa uskutoční "Slávnostná pedagogická rada" z príležitosti Dňa učiteľov a ŠKD bude v ten deň fungovať len do 15,00 hod. Ďakujeme za porozumenie.

      Mgr. Mária Bezáková, riaditeľka ZŠ

     • Spelling Bee

     • Vo štvrtok, 4.4.2024, sa vybraní žiaci našej skoly zúčastnili 6.ročníka anglickej hláskovacej súťaže "Spelling Bee", ktorú pravidelne organizuje ZŠ Hollého. Naše družstvo v zložení Denis Filo, Tomáš Marga (5.H), Alex Hudec, Janka Faragová (5.B) a  Miška Gurecká(5.C) po skvelom hláskovacom výkone porazilo družstvá z ďalších 3 topoľčianskych škôl a súťaž vyhralo. Denis Filo navyše získal cenu za najrýchlejšieho "hláskovača" celej súťaže. Srdečne blahoželáme!

     • POHOĎÁČIK - letný tábor

     • Dovoľujeme si Vás informovať, že aj tento rok cez letné prázdniny bude fungovať mestský denný tábor „Pohoďáčik“.

      Ako vždy sa bude organizovať v priestoroch Základnej školy Tribečská 1653/22, Topoľčany.

       

      Do tábora sa môžu prihlásiť deti od 6 do 12 rokov, ktoré majú trvalý pobyt v meste Topoľčany.

      Tento letný denný tábor sa organizuje v 2 termínoch:

      1. Termín: 8.7.2024  – 12.7.2024
      2. Termín: 5.8.2024 – 9.8.2024

      Suma úhrady za jedno dieťa na jeden termín je 100 eur (slovom sto eur).

       

      Výzvu na predkladanie prihlášok by sme chceli uskutočniť prostredníctvom Vašich škôl cez platformu EDUPAGE.

      Preto prosíme, aby ste prostredníctvom Edupage zverejnili výzvu a prihlášku, ktorú si môže rodič vytlačiť a zaniesť, najlepšie osobne na podateľňu MÚ v Topoľčanoch.

       

      Na každý termín je možné umiestniť len 50 detí a preto budú deti zapísané do tábora podľa času doručenia prihlášky na podateľňu.

       

      Aby mali všetci rovnaký čas na rozhodnutie, je potrebné, aby ste výzvu aj s prihláškou zverejnili v rovnakom čase ako všetky ostatné školy.

       

      Prihlášky:

      Zavazna_prihlaska_1.termin.pdf

      Zavazna_prihlaska_2.termin.pdf

   • Kontakty

    • Základná škola, Škultétyho 2326/11, Topoľčany
    • +421 38 532 28 62 - riaditeľka ZŠ
     +421 38 532 62 40 - tel./fax
     +421 38 532 20 07 - ekonómka
     +421 38 530 07 60 - školská jedáleň
     +421 911 331 176 - školská jedáleň
     +421 911 331 232 - špeciálny pedagóg

     mobilné telefónne čísla služobných telefónov:

     1. Riaditeľka ZŠ – Mgr. Mária Bezáková – 0917 800 973
     2. Zástupkyňa pre 1. st. – Mgr. Monika Klamárová – 0911 955 628
     3. Zástupkyňa pre 2. st. – PaedDr. Margita Laciková – 0911 955 631
     4. Výchovný poradca – Mgr. Marcela Kubríková – 0911 493 485
     5. Informatik – Ing. Miroslav Máliš – 0911 448 628
     6. Vedúca školskej jedálne – Helena Bačiková – 0911 331 176
     7. Školský špeciálny pedagóg – Mgr. Oľga Štrbová – 0911 331 232
     Mgr. Michaela Juhásová - 0911 972 045
     8. Sociálny pedagóg – Mgr. Ivana Miková - 0907 424 773
     9. Školská psychologička - Mgr. Natália Jančeková - 0910 933 955
     10. Knihovník – Mgr. Dagmar Rumanová – 0904 605 105
     11. Školská bezpečnostná služba – Vladimír Janský – 0905 150 986
     12. Policajt pridelený našej škole - Nstržm: Michal Minarovský - 0915 479187, michal.minarovsky@minv.sk
    • Škultétyho 2326/11
     95501 Topoľčany
     Slovakia
    • 37860763
    • 2021603980
   • Prihlásenie