• OZNAM

     • Riaditeľstvo ZŠ Škultétyho 2326/11, Topoľčany oznamuje, že dňa 22. 12. 2023 (piatok) udeľuje žiakom školy RIADITEĽSKÉ VOĽNO z dôvodu nárastu respiračných ochorení. 

      Nástup do školy sa uskutoční dňa 08. 01. 2024. Prežite najkrajšie sviatky v roku - VIANOCE 2023.

      Všetci žiaci budú automaticky odhlásení z obeda.

     • Skrátené vyučovanie

     • Riaditeľstvo ZŠ Škultétyho 2326/11, Topoľčany oznamuje všetkým rodičom a žiakom, že z dôvodu zvýšenej chorobnosti žiakov a učiteľov sa naďalej pokračuje v skrátenom vyučovaní do konca budúceho týždňa (t. j. do 22. 12. 2023).

      Obedy v ŠJ sa budú vydávať do 13,00 hod. ŠKD bude v prevádzke do 16,00 hod.

     • Obedy oznam

     • Prosíme stravníkov ŠJ, ktorí sa nechcú v dňoch 20. až 22. 12. 2023 (streda-piatok), aby sa z obedu odhlásili do utorka (19.12.2023), nakoľko sa uzatvára účtovníctvo za rok 2023.

      Ďakujeme.

       

     • Prosíme rodičov!!!

     • Prosíme rodičov, aby do konca decembra 2023 už neposielali platby za ŠKD ani jedáleň. Okrem tých, ktorí majú nejaký nedoplatok v tomto roku. 

      Platby na január a február sa budú platiť v mesiaci január. 

     • Knižnicu navštívili žiaci 3.B

     • Žiaci 3.B spolu s pani učiteľkou A. Gašparíkovou a pani vychovávateľkou  E. Šimuneovou  navštívili školskú knižnicu. Boli medzi nimi žiaci, ktorí  priniesli  prečítanú knihu Mach a Šebestová a ich prázdninové dobrodružstvá. Žiaci prerozprávali jednotlivé dobrodružstvá, ktoré ich najviac zaujali.  Mach a Šebestová sú slávni žiaci z 3.B, ktorí majú čarovné slúchadlo a prázdniny trávia na dedine u starých rodičov Šebestovej. A čože sa dá s takým slúchadlom v lete robiť? Takýto zázračný predmet dokáže pričarovať hoc aj džungľu do pokojnej dedinky, môže poslať  suseda maliara na učenie k Leonardovi da Vincimu do 15. storočia, premeniť Macha na neobyčajné zviera, splniť životný sen pani Janderovej a  pomôcť riaditeľovi cirkusu. Napínavý príbeh knihy plnej dobrodružstiev deti zaujal.  Čítanie knihy obohatil ich svet fantázie a s pani vychovávateľkou v školskom klube vytvorili nádherné ilustrované obrázky  inšpirované príbehmi. Žiaci si požičali aj novú knižku na čítanie.

      Mgr. Dagmar Rumanová

     • OZNAM PRE RODIČOV A ŽIAKOV

     • Riaditeľstvo ZŠ Škultétyho 2326/11, Topoľčany oznamuje všetkým rodičom a žiakom, že z dôvodu zvýšenej chorobnosti žiakov a učiteľov sa naďalej pokračuje v skrátenom vyučovaní do konca tohto týždňa (t. j. do 15. 12. 2023). 

      Obedy v ŠJ sa budú vydávať do 13,00 hod. ŠKD bude v prevádzke do 16,00 hod.

      O ďalších informáciách alebo prípadných zmenách budete informovaní prostredníctovm webovej stránky školy.

     • Exkurzia TV JOJ a Slovenské národné múzeum Bratislava

     • Dňa 6.12.2023 sa žiaci VIII.B,V.H a žiaci literárno-dramatického krúžku zúčastnili prehliadky televíznych priestorov TV JOJ. Videli, kde sa natáča TV seriál Nemocnica, zábavná relácia Inkognito, vedomostná súťaž Riskuj,politická relácia Na hrane a TV spravodajstvo. Dozvedeli sa veľa zaujímavých informácií o zákulisí z natáčania a stretli sa aj s niektorými hercami. Navštívili aj Slovenské národné múzeum, ktorého súčasťou je aj Prírodovedné múzeum. V ňom si prezreli rôzne expozície /Klenoty Zeme-mineralogická expozícia,Antropológia človeka,Príbeh života na Zemi,Biodiverzita Zeme/. Nadýchať vianočnú atmosféru sme sa vybrali na vianočné trhy na Hlavnom námestí a ochutnali sme rozmanité dobroty.

     • Oznam pre žiakov a rodičov

     • Riaditeľstvo ZŠ Škultétyho 2326/11, Topoľčany oznamuje všetkým rodičom a žiakom, že z dôvodu zvýšenej chorobnosti žiakov a učiteľov budú zajtra t. j. 08. 12. 2023 a v pondelok 11. 12. 2023 skrátené vyučovacie hodiny na 40. minút a siedma hodina odpadá. Vyučovanie bude končiť o 12,30 hod. 

      Obedy v ŠJ sa budú vydávať do 13,00 hod. ŠKD bude v prevádzke do 16,00 hod. 

      O ďalšej situácii budeme informovať v pondelok. 

       

       

     • Do školy prišiel Mikuláš

     • V utorok 5. decembra 2023 sme mali v škole milú návštevu - Mikuláša. Všetky deti mali  veľkú radosť.  Mikuláš v sprievode čertov a anjelov vstúpil do každej triedy a detské očká boli naplnené zvedavosťou a očakávaním. Mikulášovi zaspievali, zarecitovali  a sľubovali, že sa polepšia a budú poslúchať pani učiteľky. Deti boli odmenené sladkými dobrotami. Tí smelší sa s Mikulášom a jeho družinou aj odfotili.   Postupne prešli jednotlivé triedy a obdarovali všetky dobré detičky.

      My sa však už teraz  tešíme na budúci rok, pretože Mikuláš, anjeli  a čerti sa u nás cítili dobre a prisľúbili, že s košom plným sladkostí prídu aj o rok.

      Mgr. Dagmar Rumanová

     • „Šachový turnaj sv. Mikuláša“

     • Dňa 5. decembra 2023 sa uskutočnil v ZŠ sv. Don Bosca „Šachový turnaj sv. Mikuláša“, ktorý bude započítaný do 15.ročníka GPX mládeže SŽZ.

      Tejto dlhoročnej tradície školských šachových turnajov sa zúčastnili aj žiaci našej školy. Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl podľa pravidiel FIDE, tempo 2x15 min. na partiu. Turnaja sa zúčastnilo 40 žiakov topoľčianskych základných škôl, ktorí boli rozdelení do troch vekových  kategórií. Našu školu reprezentovalo 9 žiakov: Timothy Patrik Gregor - 1.A trieda, Yasa Alinejhad, Yasin Alinejhad a Matúš Michna – 3.A trieda, Felix Rybanský3.C trieda, Noe Rybanský – 5.B trieda, Šimon Michna, Laura HonováTomáš Bujna – 7. A trieda.

      Našim žiakom sa tentokrát veľmi darilo, získali spolu 4 medaily, čo nás vynieslo do pozície najlepšie umiestnenej školy v okrese.

      V 2. kategórii si striebornú medailu odniesol Felix Rybanský. Ďalšie medaily patrili našim šachistom zo 7.A triedy, Laura Honová získala zlato, Tomáš Bujna striebro a Šimon Michna bronz v 3. kategórii. Naši žiaci si počínali v tejto kráľovskej hre naozaj fantasticky. Za predvedené výkony  a za úspešnú reprezentáciu našej školy všetkým ďakujeme a  víťazom  ešte raz srdečne blahoželáme!

      Text: Mgr. Siposová

      Foto: Mgr. Siposová

     • Vyhodnotenie zberu papiera

     • ​​​​​​Žiaci v jednotlivých triedach vyzbierali spolu 5117 kg papiera.​​​​​​​

      Najlepšia trieda: 6. B - vyzbierala 1559 kg papiera

      1. Martin Šramaty - 978 kg 

      2. Marcela Pecháčová - 954 kg

      3. Sofia Humenchak - 560 kg

      4. Nela Šmantíková - 317 kg

      5. Laura Strížencová - 270 kg

      6. Brian Sližko - 152,4 kg

      7. Šimon Želiska - 150 kg

      7. Nina Kúseková - 150 kg

      8. Branislav Gerhát - 139 kg

      8. Terezka Gerhárová - 139 kg

      9. Karolína Kapičáková - 135 kg

      Výhercom gratulujeme a ďakujeme všetkým, ktorí sa do zberu papiera zabojili

     • OZNAM pre rodičov a žiakov

     • Dňa 05. 12. 2023 bude prebiehať v našej škole slávnosť sv. Mikuláša.

      Žiaci 1. stupňa sa budú učiť 4. vyučovacie hodiny a žiaci 2. stupňa 5. vyučovacích hodín.

      Obed sa vydáva do 12,30 hod. a ŠKD bude fungovať bez zmien. 

     • Viem, čo zjem

     • Naša základná škola sa aj tento rok zapojila do projektu „Viem, čo zjem“ , ktorý patrí do celosvetového programu Nestlé Healthy Kids na Slovensku. V školskom roku 2023/2024 je to  už jeho  ôsmy ročník.

      V dňoch 23.11. a 28.11.2023 sa na našej škole uskutočnila interaktívna prednáška s pracovníčkou Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Topoľčanoch, PhDr. Máriou Trenčanskou, na tému zdravej výživy. Hlavná pozornosť bola venovaná ovociu a zelenine.   

      Žiaci 5.A, 5.B,  5.C a 5.H sa pútavou formou dozvedeli veľa nových informácií o ovocí a zelenine, o vitamínoch a ďalších živinách, ktoré tieto dôležité zložky potravy obsahujú. Spoločne sa rozprávali o potrebe stravovať sa zdravo, aj o rizikách nesprávneho stravovania. Na záver si nadobudnuté poznatky preopakovali pomocou pracovných listov.

       

      Mgr. Michaela Fliegová

       

     • Olympiáda v anglickom a nemeckom jazyku

     • Školské kolo olympiády v ANJ sa konalo 15.a 16.11.2023. Zúčastnilo sa v ňom 33 žiakov od 6. až po 9. roč.

      Kategória 1A – 6.-7.ročník

      1.miesto -Tomáš Bujna - 7.A - postup do okresného kola

      2.miesto- Viktória Grznárová - 6.B

      3.miesto-  Silvester Lendel - 6.A.

      Kategória 1B -8. a 9.ročník

      1.miesto Marco Majgot - 9.B- postup do okresného kola

      2.miesto Linda Balažovičová - 8.C

      3.miesto- Mia Lampertová - 9.B

      Okresné kolo sa bude konať 17.1.2024 na našej škole. Držíme palce našim postupujúcim.

       

      Školského kola Olympiády v NEJ ktoré sa konalo 20.11.2023 sa zúčastnili 3 žiačky v kategórií 1B.

      1.miesto – Bianca Káčerová – 9.B

      2.miesto – Ema Jančovičová -9.A

      3.miesto – Nela Černáková -8.A

      DO okresného kola postupujú B. Káčerová a E. Jančovičová.

     • „ŠKULTÉTKA PRE PACKY 3 ....“

     • Hovorí sa, že do tretice všetko dobre.....

      Preto sme sa aj tento rok v predvianočnom období rozhodli zorganizovať už po 3.krát finančnú a materiálnu zbierku pre zvieratká, o ktoré sa  v našom meste dobrí ľudia starajú v rámci OZ Topoľčianske packy. 

      Pevne veríme, že ani tento rok  nebudeme ľahostajní k našim štvornohým kamarátom bez domova a zapojíme sa v čo najväčšom počte.

      Nie každý psík či mačka má to šťastie, že žije s milujúcou rodinou a dostáva všetku potrebnú starostlivosť. Dúfajme preto, že sa nám spoločnými silami podarí  v nasledujúcich dňoch vyzbierať čo najviac peňazí a  vecí, ktoré by „topoľčianskym packám“ pomohli.

      Čím môžeme pomôcť?

      • deky, plachty, návlečky / pozor! – nie matrace, vankúše, paplóny....../
      • hračky pre psy/ mačky
      • piškóty a iné dobroty určené pre zvieratká
      • kvalitné krmivo s vysokým obsahom mäsa a bielkovín / radšej menej a kvalitnejšie, aby drobcov neboleli brušká/
      • obojky, vodítka, náhubky, misky, peliešky
      • nepremokavé podložky / používajú pod šteniatka /
      • dezinfekčné prostriedky vhodné na čistenie búd/ voliér
      • dobrovoľný finančný príspevok

      Všetko vyššie uvedené môžete priniesť odteraz až do 15.12.2023 k nám do školy – kontaktná osoba je p. uč. Zuzana Snopová – kabinet BIO-GEG-NJ. Po ukončení zbierky budú všetky peniaze a vyzbierané veci  rovnako ako v minulých rokoch bezodkladne odovzdané OZ Topoľčianske packy .

      Veľmi pekne ďakujeme za pomoc všetkým, ktorí sa do našej dobročinnej zbierky zapoja.

       

      Mgr. Zuzana Snopová

     • TOSUMA

     • Október je už tradične venovaný seniorom a seniorkám.                                 

      Dňa 11.11. 2023 sa v Kultúrnom dome v Blesovciach konalo posedenie seniorov pri príležitosti Mesiaca október – mesiaca úcty k starším. Naše  mažoretky z tanečného krúžku TOSUMA prispeli svojimi choreografiami k spestreniu programu a svojim tancom potešili nejedno srdiečko.

      Touto cestou sa chcem poďakovať Petrovi Faltysovi za úžasné fotografie.

                                               

      vedúca tanečného súboru Michaela Juhásová

       

     • Olympiáda v anglickom jazyku

     • Dňa 15.11.2023 sa uskutočnila písomná časť olympiády v anglickom jazyku.

      Do ústnej časti, ktorá sa bude konať 16.11.2023 2. a 3. vyučovaciu hodinu postupujú:

      Kategória 1A (6.-7.ročník)

      Bujna Tomáš  - 7.A

      Labuda Lukáš – 6.B

      Lendel  Silvester  - 6.A

       

      Kategória 1B (8.-9.ročník)

      Balažovičová Linda – 8.C

      Cabajová Dominika- 8.C

      Lampertová Mia – 9.B

      Margot Marco  - 9.B

      Habajová Michaela – 9.B

     • Oznam pre žiakov a rodičov

     • Dňa 16. 11. 2023 (štvrtok) bude prebiehať kurz "Finančnej gramotnosti" v rozsahu 4 vyučovacích hodín. 

      Vyučovanie končí o 11,15 hod. Obed sa bude vydávať od 11,15 do 12,30 hod. v sprievode triednych učiteľov. 

     • Exkurzia - Slovanské hradisko Mikulčice 8.11.2023

     • Veľkomoravské hradisko Valy pri Mikulčiciach, ktoré patrilo medzi významné sídla včasného stredoveku sa v súčasnosti nachádza po oboch stranách štátnej hranice Českej a Slovenskej republiky.

      Svoj najväčší rozmach lokalita zažila v priebehu druhej polovice 9. storočia, kedy patrila k významným správnym a rezidenčným centrám západných Slovanov. Exkurzie sme sa zúčastnili so žiakmi 7.ročníka
       

      Edukačný program pod názvom "Nie je vojak ako vojak" nám pripravila  pracovníčka múzea Mgr. Hana Novotná.
      Program zahŕňal komentovanú prehliadku expozície, ako aj súťaž žiakov rozdelených do skupín, ktorí si po prednáške navzájom zmerali sily v získaných vedomostiach o Veľkej Morave.
      Súčasťou programu bola aj streľba z luku a každý si na vlastnej koži mohol vyskúšať svoje schopnosti stať sa zdatným lukostrelcom.

       

      Počasie nám prialo, exkurzia sa páčila, a tak sa sem radi opäť vrátime.
      Mgr. Marián Bezák

       

  • Kontakty

   • Základná škola, Škultétyho 2326/11, Topoľčany
   • +421 38 532 28 62 - riaditeľka ZŠ
    +421 38 532 62 40 - tel./fax
    +421 38 532 20 07 - ekonómka
    +421 38 530 07 60 - školská jedáleň
    +421 911 331 176 - školská jedáleň
    +421 911 331 232 - špeciálny pedagóg

    mobilné telefónne čísla služobných telefónov:

    1. Riaditeľka ZŠ – Mgr. Monika Klamárová – 0911 955 628
    2. Zástupkyňa pre 1. st. – Mgr. Erika Dömény Herdová
    3. Zástupkyňa pre 2. st. – PaedDr. Margita Laciková – 0911 955 631
    4. Výchovný poradca – Mgr. Marcela Kubríková – 0911 493 485
    5. IKT technik – Ing. Miroslav Máliš – 0911 448 628
    6. Vedúca školskej jedálne – Helena Bačiková – 0911 331 176
    7. Školský špeciálny pedagóg – Mgr. Oľga Štrbová – 0911 331 232
    Mgr. Michaela Juhásová - 0911 972 045
    8. Sociálny pedagóg – Mgr. Ivana Miková - 0907 424 773
    9. Školská psychologička - Mgr. Natália Jančeková - 0910 933 955
    10. Knihovník – Mgr. Dagmar Rumanová – 0904 605 105
    11. Školská bezpečnostná služba – Vladimír Janský – 0905 150 986
    12. Policajt pridelený našej škole - Nstržm: Michal Minarovský - 0915 479187, michal.minarovsky@minv.sk
   • Škultétyho 2326/11
    95501 Topoľčany
    Slovakia
   • 37860763
   • 2021603980
  • Prihlásenie